Restauracja Pod Złotym Karpiem


Pod Złotym Karpiem to nowa restauracja w Krakowie, która może poszczycić się niewątpliwym atutem – podawane gościom dania, przygotowywane są z produktów regionalnych, które wszyscy w Polsce kochamy.

Lokal ten znajdziemy blisko Rynku, w pasażu Bielaka. Miejscu uroku dodaje fakt, że znajduje się w Kamienicy Pod Złotym Karpiem, zbudowanej w pierwszej połowie XIV wieku. Zarówno budynek, jak i ta ceniona restauracja, nazwę zawdzięcza złotemu karpikowi, który wieńczył ów dom.

Dania, których mogą skosztować goście, przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy, który wybierają najlepsze, regionalne produkty. Dbają o ich świeżość, a serwowane posiłki zachwycają również niezwykłą precyzją w najdrobniejszych nawet szczegółach, które składają się na piękne kompozycje.

Oczywiście produktem wiodącym jest ekologiczny karp, który sprowadzany jest do restauracji prosto z zatorskiego łowiska. Podawany jest między innymi w rybnej zupie, przyprawionej na pikantno z papryką lub w wyjątkowym połączeniu – karpik na maśle z sosem z jabłka, serwowany z warzywami. W menu znajdziemy również:

  • policzki z dzika
  • pierogi z kaczką
  • żurek staropolski
  • sernik krakowski z wiśniami w syropie

Wyśmienite posiłki doskonale uzupełnia profesjonalnie dobrane wino, a w ofercie Restauracji Pod Złotym Karpikiem, znajdziemy między innymi znakomite Stoneburn Sauvignon Blanc oraz Feudi di San Gregorio Primitivo di Manduria.

Jedną ze specjalności lokalu, jest maczanka, którą kucharze polecają łączyć z doskonałym winem Regent.

W tej restauracji nic nie jest podawane tak po prostu i nie jest przygotowywane bez pasji – wyżej wymieniony żurek, to wariacja prawdziwych mistrzów kulinarnych – żurek na maślance z puree z ziemniaka, z chrzanową białą kiełbasą i jajem przepiórczym.

Więcej informacji na:

http://www.podzlotymkarpiem.pl

https://www.facebook.com/restauracjapodzlotymkarpiem

Dane adresowe:

ul. Rynek Główny 10, Kraków

tel.: 883 999 734

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.