Polskie Dni w Sewilli


W dniach 8 - 15 grudnia w sieci restauracji "ROBLES” w Sewilli odbywały się Dni Kuchni Polskiej. Szef kuchni Hotelu Noma Residence Mirosław Drewniak wraz z ostatnim zdobywcą Kulinarnego Pucharu Polski Łukaszem Koziołem (również z Promnic) przygotowali typowe polskie menu a’la Carte. Obaj panowie pracowali na zlecenie Polskiej Ambasady w Hiszpanii, reprezentując program marketingowy Polish Prestige Hotels & Resorts oraz Klub Szefów Kuchni.

Dziennie obsługiwali ok. 40-50 gości a’la carte, daniami, które wzbudzały zachwyt gości Państwa Robles. Szczególnie potraktowane zostały desery gorące, takie jak pomarańcze w karmelu, czekoladowe babeczki z wiśniami i typowo polskie jabłka karmelizowane w konfiturze z płatków róży.

Bardzo dobrze zostały przyjęte:
  • śląskie rolady z kaszą gryczaną i modrą kapustą,
  • duszony w czerwonym winie schab z dzika ze świeżymi szalotkami.

    Największym jednak przebojem okazał się duszony ze świeżymi borowikami filet cielęcy, a na zimno promnicki pasztet z dziczyzny, cielęcina z kurkami i deska polskich wędlin.

    Największe zainteresowanie wśród zup wzbudził żurek na maślance i barszcz z grzybowymi uszkami. Wszystko odbywało się w restauracji „Robles Placentines” w starym centrum Sewilli przy ulicy Alvarez Quinterro 58. Planowana jest rewizyta w Polsce kucharzy z miasta corridy i Expo’92. Gdzie odbędzie się święto kuchni hiszpańskiej, podamy wkrótce.


    Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.