Karczma Warmińska w Paryżu


W dniu 14 grudnia 2004 r. odbyło się zakończenie Dni Polskich w Paryżu. Z tej okazji w Ambasadzie RP w Paryżu odbył się wieczór poświęcony Warmii i Mazurom.

Do przygotowania części gastronomicznej zostali zaproszeni członkowie Klubu Szefów Kuchni, kucharze z restauracji w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach oraz Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie. Mieli oni przyjemność wraz z przyjaciółmi z Gospody Pod Czarnym Łabędziem przygotować specjalne potrawy regionalne. Do stylowej i eleganckiej Ambasady RP w Paryżu przybyło ponad 500 Gości, w tym dyrektor Dyrekcji Turystyki Ministerstwa Transportu, Dyrektor Generalnego Maison de la France, Prezesa Światowego Salonu Turystycznego w Paryżu czy przedstawicieli francuskich samorządów-partnerów Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Giżycka.

Szefowie kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach oraz Karczmy Warmińskiej w Gietrzwałdzie wraz z innymi kucharzami przygotowali specjalne potrawy zwracając szczególną uwagę na zbliżający się czas świąt. Wyborne i smaczne potrawy regionalne, m.in. zrazy zawijane z dzika w sosie kurkowym, sandacz w sosie porowo – cebulowym, pierogi, wędliny przygotowywane przez Karczmę Warmińską, mazurskie wędzone ryby, wzbudziły ogromny zachwyt wśród Gości. Zgodnie przyznano, że całe przedsięwzięcie zakończyło się dużym kulinarnym sukcesem.

Specjalne i serdeczne podziękowania dla zaprzyjaźnionych firm Gastromedia, za użyczenie termoportów oraz firmy Janex za pomoc w transporcie.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.