Galaktyczna Restauracja z Gwiazdami


17-19 marca 2005, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Zobaczcie Państwo

EuroGastro 2005

Catering 2005

Konkurs Barmanów

Chocolate Masters

Rest. Galaktyczna

Kulinarne Oskary

Firma Gronex jako główny sponsor relacji zaprasza Państwa jeszcze raz do "Restauracji Galaktycznej".

Jak co roku podczas targów EuroGastro, odbył się Pokaz Kulinarny im. Andrzeja Białkowskiego przy udziale Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Klubu Szefów Kuchni, Komisji Gastronomicznej PZH, Pałacu Kultury i Nauki oraz Biura promocji Miasta Stołecznego Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki obchodził swoje 50-te urodziny, dlatego też tegoroczny pokaz przebiegał pod hasłem: "Mistrzowie kuchni gotują dla Jubilata i Jego gości". Z tej okazji w Sali Kisielewskiego urządzono restaurację Galaktikos, w której dla Jubilata i jego Gości gotowali najznamienitsi mistrzowie kuchni polskiej:

 • Robert Sowa
 • Kurt Scheller
 • Grzegorz Kazubski
 • Karol Okrasa
 • Jacek Szczepański
 • Mirosław Drewniak
 • Andrzej Bryk
 • Młodzieżowa Reprezentacja Polski w Kulinariach


Ceremonii przewodził Krzysztof Dubrow - Przewodniczący Komisji Gastronomicznej Polskiego Zrzeszenia Hoteli.

Pierwszego dnia Mistrzowie podali następujące dania z „Galaktycznej Karty Menu”:

 • Kompozycja Sushi ze świeżo tartą białą rzepą, sosem Kikkoman i japońskim chrzanem wasabi

 • Bulion Consomme "Winiary" z makaronem "Malma" i jarzynami sezonowymi "Gronex"

 • Marynowana polędwica wołowa "Morliny" podana z białym sosem "Winiary" z borowikami i zielonym pieprzem, Linguine Gourmet "Malma" oraz bukietem warzyw sezonowych "Gronex"

 • Torcik z musem czekoladowym "Nestlé" i sosem porzeczkowym "Nestlé"

Drugi dzień obfitował w takie smakołyki jak:
 • Kompozycja Sashimi z tuńczykiem SaneChem ze świeżo tartą białą rzepą, sosem Kikkoman i japońskim chrzanem wasabi

 • Bulion Consomme "Winiary" z makaronem "Malma" i jarzynami sezonowymi "Gronex"

 • Filet z łososia norweskiego Suempol z czosnkiem i rozmarynem z szaszłykami Yakitori SaneChem podany z sosem cygańskim "Maggi" oraz Pappardelle Malma i jarzynami sezonowymi "Gronex"

 • Krem bawarski "Nestlé" z sosem truskawkowym i morelowym "Nestlé"

Trzeciego dnia cieszyły podniebienia takie potrawy jak:
 • Pasztet firmy "Janex" podany z sosem porzeczkowym "Nestle"

 • Rolada z kurczaka po polsku "Janex" podana z pastą "Malma", białym sosem "Winiary" i bukietem warzyw "Gronex"

 • deser lodowy "Nestle z sosem morelowym i truskawkowym "Nestle”

Do każdego zestawu podawano chrupiące pieczywo „czekadełka” z Piekarni Szwajcarskiej Inter Europol.Restauracja Glaktikos otworzyła przed swoimi Gośćmi możliwość delektowania się wyśmienitymi potrawami Mistrzów. Każdy z Gości został obdarzony pamiątkową pocztówką z wizerunkiem Gwiazd Polskiej Kuchni.

Gronex dzięki 15–letniemu doświadczeniu zdobył zaufanie i uznanie licznych kontrahentów. Obecnie firma jest bez wątpienia liderem na rynku dostawców świeżych owoców i warzyw. Szeroki asortyment oferty firmy jest wciąż poszerzany o nowe produkty, dzięki czemu jest ona bezkonkurencyjna.

Biorąc pod uwagę bogactwo produktów oferowanych na rynku HoReCa warto bardzo uważnie zapoznać się z propozycjami poszczególnych firm:

Nestle - oferuje szeroki asortyment wyrobów spożywczych, takich jak: kawa NESCAFÉ, napój NESQUIK, wyroby kulinarne WINIARY oraz czekolady NESTLÉ.
www.nestle.pl

Nescafe – ma największe na świecie doświadczenie w produkcji kaw rozpuszczalnych. To właśnie naukowcy Nestlé opracowali w 1938 roku formułę produkcji tej kawy nadając jej nazwę NESCAFÉ.
www.nescafe.pl

Maggi - przyprawy MAGGI zdobyły podniebienia konsumentów na całym świecie. Wielu znamienitych kucharzy używało jej, chwaląc jej zalety, co przyczyniło się do tego, że zagościła nie tylko w zwykłych domach, ale też w kuchniach luksusowych hoteli i restauracji.
www.nestle.pl

Winiary - to wiodąca w Polsce marka wyrobów spożywczych, znana Polakom od ponad 60-ciu lat. Produkowane pod nią wyroby są synonimem doskonałego połączenia tradycyjnego polskiego smaku z innowacyjnością i nowoczesnością.
www.winiary.pl

Bamix - miksery marki Bamix charakteryzują się funkcjonalnością, prostotą obsługi, łatwością w myciu, niewielkimi rozmiarami i małą wagą, oraz trwałością mechaniczną i elektryczną. Dzięki bardzo wysokim obrotom (max. w zależności od typu: 15000 - 17000 obr/min) błyskawicznie wykonują wszystkie czynności.
www.bamix.com.pl

Cheman - producent odzieży gastronomicznej wykonujący hafty komputerowe zgodnie z życzeniem klienta.
www.cheman.prv.pl

Eureka Project Group tworzy urządzenia ułatwiające zarządzenie i rozliczanie dla pubów, dyskotek, restauracji. Główny produktem jest Licznik porcji BC 20.5, urządzenie umożliwiające precyzyjne i rzetelne rozliczenie Baru z sprzedanych porcji.
www.epg.pl

Fagor - ceniony na świecie producent urządzeń gastronomicznych dla hoteli, restauracji, szpitali i innych obiektów gastronomicznych.
www.fagor-gastro.pl

Hugin Sweda Polska Sp. z o.o. jest dostawcą specjalistycznych systemów informatycznych dla hotelarstwa i gastronomii, co zwróciło szczególną uwagę zwiedzających. Jednakże firma nie zajmuje się tylko dystrybucją oprogramowania i urządzeń lecz również kompleksową obsługą instalowanych systemów włącznie z tworzeniem własnych rozwiązań i przystosowywaniem już istniejących do wymagań
polskiego rynku.
www.hugin.pl

IARPpl - jest producentem profesjonalnych urządzeń chłodniczych i mroźniczch dla rynku komercyjnego.
www.iarp.com.pl

Inter Europol jest pierwszą piekarnią szwajcarską na rynku polskim oferującą pieczywo tradycyjne, szwajcarskie, francuskie oraz duńskie.
www.intereuropol.pl

Interjarek - jest producentem przypraw do drobiu, mięsa, zup, itp. W swojej ofercie posiada także paniery, grzanki, bakalie oraz kawy naturalne, mielone i ziarniste firmy RÖSTfein.
www.interjarek.pl

Introserwis - prezentuje na swojej stronie od lat ulepszane wyroby: karty menu i akcesoria dla restauracji i hoteli. Idea sprzedaży wysyłkowej produktów sprawdziła się już w ponad siedmiuset hotelach, restauracjach, pubach i kawiarniach całej Polski. Wysokiej jakości produkty firmy Introserwis stanowią zawsze pewną i korzystną cenowo alternatywę. Przekonajcie się Państwo o zaletach wyrobów firmy Introserwis. Serdecznie zapraszamy!
www.introserwis.pl

Janex - dystrybutor wyrobów mięsnych i wędliniarskich dla hoteli, firm cateringowych, restauracji i stołówek firmowych.
www.janex.waw.pl

Kadewin obejmuje przeszło 200 staranie wyselekcjonowanych tytułów, z kilkunastu najważniejszych regionów winiarskich Włoch. Oferta firmy skierowana jest do sektora gastronomii, hoteli, sklepów specjalistycznych, klientów indywidualnych, hurtowni, oraz dużych sieci handlowych. Dokładamy wszelkich starań aby wina zamieszczone w naszej ofercie były najwyższej jakości, a zarazem dostosowane cenowo do potrzeb polskiego konsumenta.
www.kadewin.pl

Łukta - mleczarnia ekologiczna specjalizująca się głównie w produkcji galanterii mlecznej, swoje krowy znają po imieniu.
www.ekolukta.pl

Master Martini Polska - jest przedstawicielem włoskiej tradycji w cukiernictwie najwyższej jakości. Oferowany asortyment jest bez wątpienia jednym z najbardziej różnorodnych w sektorze cukierniczo-piekarniczym.
www.mastermartini.pl

Notus - firma prowadzi aktywną działalność handlową w zakresie opakowań, higieny i budownictwa współpracując w tym zakresie z wieloma krajowymi i zagranicznymi producentami i dostarczając wyroby o najwyższej światowej jakości. Poza przemysłem spożywczym odbiorcami tych towarów są obiekty użyteczności publicznej, służba zdrowia, rolnictwo, hotele, gastronomia, przemysł elektroniczny, motoryzacyjny i inne. Firma oferuje również szereg innych artykułów, które swoim przeznaczeniem wykraczają poza wymienione branże.
www.notus.com.pl

Oerlemans - największy w środkowo-wschodniej Europie producent mrożonek, koncentratów i soków.
www.oerlemans-foods.com

Ostrawa - oferta Firmy obejmuje szycie obrusów, serwet, draperii oraz pościeli dla hoteli i restauracji z materiałów o wysokiej jakości bawełny, elanbawełny, satyny i jedwabiu w pełmej gamie kolorystycznej. Na życzenie klienta istnieje możliwość umieszczania na tkaninie różnorodnych haftów - logo firmy, monogramów, itp. Rozmiary, rodzaje i barwy tkanin - do uwzględnienia inwidualnie z klientem.
www.tai.com.pl/ostrawa

Polskie Pierze i Puch Sp. z o.o. - oferuje klientom najwyższej klasy kołdry i poduszki. Łączy niemiecką technologię i japońską jakość z najlepszym na świecie surowcem, jakim jest polski puch. Używa niemieckich maszyn do odpylania, prania i sortowania, a japońska jakość to tkaniny i organizacja pracy.
www.pppp.com.pl

Reinex - firma specjalizująca się w produkcji środków utrzymania czystości dla hoteli, kuchni, szpitali.
www.reinex.pl

SaneChem - jest to Firma zajmująca się zaopatrywaniem hoteli, restauracji, barów, placówek gastronomicznych, firm organizujących przyjęcia oraz delikatesów w produkty z całego świata: owoce morza, ryby mrożone i wędzone, przetwory z ryb i kawior, owoce morze - dania mrożone Gel Moor, świerze ryby i owoce morza, wieprzowina i wołowina, cielęcina, dziczyzna, jagnięcina, baranina, drób, mrożone elementy z kurczaka Chicken&Cook.

Firma specjalizuje się w kuchni: śródziemnomorskiej, azjatyckiej, japońskiej oraz meksykańskiej.

Zajmuje się także sprzedażą takich produktów jak: soki, napoje, piwa, cukry, syropy klonowe i miody, owoce, mrożone warzywa Oerlemans, grzyby, frytki, warzywa panierowane, oleje i frytury, produkty z ziemniaków, i warzyw LambWeston - Meijer, dodatki, przyprawy i sosy, foremki z ciasta francuskiego van Rooy oraz Ricardo Catering.www.sanechem.com.pl

Słodkie Upominki - jako lider w branży może pochwalić się najszerszą i najciekawszą ofertą oraz największym rynkiem zbytu słodyczy reklamowych w Polsce.
www.slodkieupominki.pl

PPH Soforek - poza produkcją wafli zajmuje się również handlem hurtowym zaopatruje lodziarnie w lody w proszku, polewy do deserów, opakowania jednorazowe, lody gałkowe, jak również prowadzi hurtownię lodów i mrożonek. Potwierdzeniem prężnego rozwoju firmy są liczne wyróżnienia jakie otrzymała firma.
www.soforek.netbiz.com.pl

Stalgast, obejmująca swą szeroką ofertą kompleksowe wyposażenie gastronomii.
www.stalgast.pl

Toner - jest znanym i cenionym dostawcą sztućców i innych wyrobów ze stali nierdzewnej dla odbiorców indywidualnych i placówek gastronomicznych. Jego generalnym przedstawicielem na Polskę jest firma Marathon S.A.
www.marathon.pol.pl

Wyborowa S.A. - W 1823 roku Hartwig Kantorowicz założył w Poznaniu nowoczesną destylarnię. Wytwarzana tam wódka szybko została okrzyknięta najlepszą wódką w Polsce i nadano jej miano „Wyborowa”. Już w 1927 roku wódka Wyborowa zaistniała na rynkach międzynarodowych. Obecnie produkowana jest w 100% z żyta, przy wykorzystaniu dwustopniowego procesu destylacji, który nadaje jej charakterystyczny słodki smak i kremową konsystencję.
Wódka Wyborowa


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.