Giancarlo - szef kuchni i restauracja


Znakomity szef kuchni i koneser włoskiej kuchni Giancarlo Russo zaprosił ekipę portalu Gastrona.pl do swojej warszawskiej restauracji „Giancarlo”. Restauracja mieści się przy ulicy Rzymowskiego 34.

Już przy drzwiach wejściowych restauracji można poczuć się wyjątkowo. Tu o gości się dba – na powitanie kelner zaprasza do pomieszczenia, w którym przedstawia bogatą ofertę win włoskich. Ponad 300 gatunków prezentowanych jest tu dzięki Insistuto Enologico Italiano. U Giancarlo można skosztować win ze wszystkich zakątków Italii. Winoteka jest w bardzo oryginalny sposób prezentowana na ścianach pomieszczenia.

Cała restauracja ma szczególny klimat. Niepowtarzalną atmosferę stwarzają dokładnie dobrane eleganckie meble i drobiazgi – nagrody oraz wyróżnienia szefa kuchni, bibeloty, księga wpisów gości. Niesamowite wrażenie robi też możliwość oglądania, jak przygotowywane jest danie, które właśnie zamówiliśmy. Giancarlo Russo również na oczach gości przyrządza specjały kuchni włoskiej – w restauracji przewidziano miejsce na mini-kuchnię.

Wszystkie potrawy są przyrządzane w oparciu o oryginalne włoskie produkty. W czwartki i piątki można skosztować tu potraw z ryb i owoców morza. Wizytówką Giancarlo są też świetne, oparte na jego własnej recepturze makarony „domowej roboty”. W zależności od sezonu w restauracji „Giancarlo” przygotowywane są potrawy z dynią lub truflami.

O smak i estetykę dań dbają oprócz Giancarlo także Paweł Kolbuszewski, Marcin Czekalewski i Paweł Madej – uczniowie mistrza.

W kuchni, zwłaszcza w porze obiadowej panuje niezwykły ruch. W czasie naszej wizyty Giancarlo przygotowywał szereg potraw. Podpatrzyliśmy między innymi w jaki sposób przyrządzane są carpaccio z kaczki z serem pecorino, kotleciki cielęce z gorgonzolą i mozzarellą w sosie śmietanowo-pomidorowym a także domowej roboty zielony makaron tagliatelle z dynią i krewetkami. Giancarlo przygotowywał też wyśmienite desery: Tiramisu - deser kawowy z serka mascarpone i likierem Amaretto, Panna Cotta - delikatne deser śmietanowy z sosami z owoców leśnych oraz Coppa di gelato - puchar lodowy. Od samego patrzenia można było poczuć się głodnym.

Podczas naszej wizyty przygotowywano także przyjęcie dla kilkunastu osób. Restauracja specjalizuje się bowiem w organizacji przyjęć okolicznościowych, bankietów i spotkań biznesowych.

W restauracji również ze względu na charakter szefa kuchni panuje szczególna atmosfera. Giancarlo Russo lubi wiedzieć czy jego potrawy smakują gościom. Czasami można więc zobaczyć nie tylko jak przyrządza dania, ale też jak je osobiście serwuje. Rozmowa z mistrzem i koneserem włoskiej sztuki kulinarnej może okazać się bardzo interesująca.

W wolnej chwili, choć takich, jak twierdzi, ma za mało, można go także spotkać na zapleczu restauracji przy komputerze. Serfowanie po internecie wciąga. Udało nam się także spotkać w restauracji "Giancarlo" żonę szefa kuchni.

Joanna Załęska - Gastrona.pl

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.