Trzecie urodziny Kurt Scheller''s Restaurants


Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

już od trzech lat działają Hotel Rialto i Kurt Scheller''s Restaurant. Oficjalne otwarcie obu nastąpiło 18 września 2003 roku. W Kurt Scheller''s Restaurant proponowałem wówczas dania kuchni międzynarodowej. W ciągu trzech lat hotel i restauracja stały się prestiżowym miejscem spotkań ludzi ze świata polityki, kultury i sztuki, a Kurt Scheller''s Restaurant jednym z ważniejszych adresów na kulinarnej mapie Polski.

Spełniam tu swoje marzenia o autorskiej restauracji, gdzie mogę zrealizować najbardziej fantazyjne koncepcje gastronomiczne. Z okazji urodzin hotelu i restauracji przygotowałem specjalne menu, którym chcę uczcić trzylecie naszego istnienia.

Przypominam w nim dania z pierwszej karty w Kurt Scheller''s Restaurant. Będzie ich można kosztować jedynie między 18 a 24 września. Przygotuję marynowane warzywa w stylu Rialto. Będą to m.in. pomidory w najwyższej jakości occie balsamicznym i cukinie w oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia i ziołach prowansalskich.

Podam pikantną tajską zupę tom yum z trawą cytrynową i galangalem, azjatyckim imbirem. Na pewno zaostrzy apetyt. Jako danie główne zaserwuję risotto z szafranem i listkami złota oraz lasagne z cielęciną i szpinakiem.

Deser będzie najbardziej polskim akcentem w całym menu. To mus z toruńskich pierników – lekko korzenny, nieco pikantny, imbirowy. Cena menu to 100 zł od osoby, 130 zł z dwoma lampkami wina.

Poza tym zapraszam Państwa do degustacji dań, które komponuję z myślą o sezonowych smakach i tradycyjnej kuchni polskiej, której jestem zwolennikiem i propagatorem.

Do tego stopnia stałem się nią zafascynowany, że w mojej restauracji serwuję teraz wyłącznie potrawy inspirowane polską kuchnią ziemiańską. Klasyczne przepisy modyfikuję i unowocześniam, aby pokazać Wam nowe oblicze polskiej tradycji kulinarnej.

Wkrótce wprowadzimy ponadto nową kartę śniadaniową. Zamiast korzystania z bufetu goście będą dostawali do stolika specjalny wybór dań w stylu kontynentalnym. Czekam na Państwa w mojej restauracji, będę się czuł zaszczycony, jeśli mnie odwiedzicie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Kurt SchellerKurt Scheller Restaurant,
hotel Rialto,
ul. Wilcza 73,
tel. 5848771,
można płacić kartą,
e-mail: restaurant@hotelrialto.com.pl.
Czynne w godz.: od 6 do 10:30 - śniadania, od godz. 12 - lunch, godz. 22.30 - ostatnie zamówienie.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.