Restauracja Pekin zaprasza!Zobaczcie państwo:
Prezentacja restauracji
Prezentacja hotelu
Napisz do nas!

To niewątpliwie najlepsza restauracja chińska na Wybrzeżu. Pierwszych gości przyjęła osiem lat temu. Restauracja Pekin mieści się tuż obok hotelu pod tą samą nazwą.

Jest to rzadki przykład dbałości o autentyzm i tradycję w nazwach potraw. W karcie znajdziemy klasyczne specjały kuchni szanghajskiej, seczuańskiej (najbardziej ostrej) i pekińskiej, które Europejczyk jest w stanie zaakceptować.

Oferowane dania to wszystkie możliwe odcienie orientu – w sumie jest ich około 80 do wyboru. Restauracja Pekin to również na pewno jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie można zamówić (dzień wcześniej) słynną kaczkę po pekińsku, która zachwyca największych smakoszy chińskiej kuchni.Dla osób lubiących orientalne wyprawy do krainy smaku szczególnie godne polecenia jest sałatka z meduzy, podawana ze świeżym ogórkiem w aromatycznym sosie sojowo-czosnkowym, którą trudno znaleźć w restauracjach chińskich w Polsce. Równie ciekawą propozycją kulinarną jest golonka, "z której tłuszcz uciekł" (przyrządza się ją przez 6 godzin), a także flaki podawane na sposób kantoński (jako danie, a nie zupę) oraz grzyby chińskie smażone z bambusem.

Atrakcyjnym zakończeniem uczty może być deser o niezwykle frapującej nazwie "Mrówki chodzące po drzewie" - wbrew pozorom jest to niezwykle smaczne danie - makaron sojowy smażony na chrupiąco, posypany gniecionym sezamem i polany miodem.Oryginalny jest również sposób serwowania dań – półmiski z jedzeniem podawane są przez kelnera, który znajduje się w środku otworu obrotowego stołu. Kulinarna atrakcja organizowana jest na specjalne zamówienie klienta. Zapraszamy!

Restauracja Pekin
al. Niepodległości 14
84-120 Władysławowo
tel. (058) 674 88 88
fax. (058) 674 88 89
e-mail: hotel@hotel-pekin.com.pl
www.hotel-pekin.com.pl


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.


Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.